top of page

SA/NE-JUST

‘’SA/NE-JUST’’ projekta uzdevums ir iepazīstināt sabiedrību ar vardarbības aktualitāti. 
Dažādā vecuma meitenes ļauj caur viņu prizmu ieraudzīt un nolasīt, kādas 
emocijas, sajūtas, acu skatieni, pieskārieni un daudzas citas sīkas pamanāmas kustības var izstāstīt stāstu par tēmu. Darba ietvaros tika izveidots modernās dejas performances videoklips un foto izstāde. 

‘’SA/NE-JUST’’ modernās dejas performance nebūs pirmā, kura iepazīstinās ar 
emocionālās un fiziskās vardarbības tēmu, bet noteikti pirmā, kas to parādīs caur dzīvnieku lomu. Dažādība vienmēr ir bijusi kā lielākais faktors abu veidu vardarbībai. 

KO TU DOMĀ?

Sajūtu “kad tas beigsies?” piedzīvo daudzi, kas ir saskārušies ar emocionālo un fizisko vardarbību.

Sāpes un mokas mēdz būt ilgstošas un nepārstājošas, kuras nomāc un rada negatīvas domas un emocijas.

Izjust vēlmi pēc sāpju izbeigšanu ir dabiska reakcija, piedzīvojot fizisku vai emocionālu pārdzīvojumu.

IMG_5388.jpg
IMG_5422.jpg

SAJUST UN NEJUST

Persona var piedzīvot samazinātu vai blāvu emocionālu reakciju. Tas var izpausties kā emocionālas reaktivitātes trūkums, grūtības piedzīvot prieku vai skumjas.

Emociju/sajūtu nejušana kalpo kā aizsardzības mehānisms, lai pasargātu sevi no nepārvaramām emocijām, kas saistītas ar pagātnē pieredzēto traumu.

Personas ar depresiju var izjust pastāvīgu tukšuma sajūtu un atrautību no savām emocijām.

PASPĒLĒSIM PASLĒPES

Prieks redzēt citus sāpēs ir traucējoša un kaitīga tieksme. Tā tiek uzskatīta par sadisma formu, kas atsaucas uz baudas gūšanu no sāpju vai pazemojuma izraisīšanas citiem.

Cilvēkiem var būt psiholoģiskas saslimšanas vai rakstura iezīmes, kas veicina viņu baudu citu sāpēs. Tas varētu ietvert empātijas trūkumu, vēlmi pēc varas un kontroles vai izkropļotu baudas sajūtu.

Indivīdiem, kuri paši saskārušies ar ļaunprātīgu izmantošanu vai traumām, diemžēl var izveidoties tendence nodarīt sāpes citiem.

IMG_5466.jpg
IMG_5436.jpg

NEAIZTIEC TO, KAS MANS

Cilvēki var izrādīt teritoriālo uzvedību pret citiem, ja spēcīgi identificējas ar konkrētu grupu vai attiecībām. Var izjust nepieciešamību aizsargāt savu identitāti un saglabāt savu stāvokli sociālā kontekstā, kas var novest pie teritoriālas uzvedības pret citiem, kurus uztver kā potenciālus draudus.

Indivīdi ar zemu pašvērtējumu vai nedrošību var izrādīt teritoriālo uzvedību kā veidu validēt savu vērtību vai iegūt kontroles sajūtu. Var justies apdraudēti ar citu klātbūtni vai panākumiem un mēģināt apliecināt dominējošo stāvokli vai ekskluzivitāti, lai mazinātu savu nedrošību.

SPĒĻMANTIŅA

Cilvēki var spēlēties vai manipulēt ar citu jūtām, lai īstenotu varu un kontrolētu emocijas. Tīši izraisot emocionālus pārdzīvojumus vai neizpratni, tie var izjust pārākuma sajūtu vai gūt gandarījumu.

Citu sāpināšana var uz laiku atvieglot pašu iekšējās cīņas un likt sev justies labāk.

IMG_5487.jpg
IMG_5498.jpg

MANA UN TAVA ROKA

Divu cilvēku roku turēšana kopā var uzlabot emocionālo tuvību un stiprināt saikni starp tiem.  Tas var radīt drošības, uzticības un tuvības sajūtu, veicinot dziļāku saikni attiecībās.

Šis fiziskais pieskāriens samazina sāpju uztveri.  Tas atbrīvo endorfīnus un var palīdzēt mazināt stresu un trauksmi.  Fiziskā saikne un atbalsts var nodrošināt komfortu, mazinot spriedzes sajūtu un veicinot relaksāciju.

Pieskāriens var būt neverbāls veids, kā paust rūpes, atbalstu un sapratni.  Tas var izteikt empātiju un sniegt pārliecību sarežģītās vai izaicinošās situācijās.

bottom of page